istanbul gece alemi

Güncel Sanat Dergisi Yarışmaları / Yarışma

Şiir Yarışması Şartları:
 
1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde (internet siteleri dahil) yayımlanmamış en fazla iki şiir ile katılabilecektir. (Serbest ve hece ayrımı yoktur.) 
 
2- Şiirler, 12 punto Times New Roman karakterli bilgisayar ya da daktilo ile yazılacak; beş nüsha çoğaltılıp, posta ile PK: 66 Alanya/ Antalya adresine ve, bir nüsha e-posta yoluyla alanyaguncel@gmail.com gönderilecektir. Gecikme ve kayıplardan dergimiz sorumlu tutulamaz.
 
3- Şairler, gerçek isimleri ile yarışmaya katılabilirler. (Mahlas kullananlar ayrıca belirtebilirler) 
 
4- Katılım süreci 1 Temmuz 2014 tarihinde başlayıp, 24 Ocak 2015 tarihinde sona erecektir.
 
5-Katılımcılar, 1’er özgeçmiş, vesikalık fotoğraf ile yazışma adresi, telefon, e-posta ve varsa faks gibi iletişim bilgilerini ayrı bir zarfa koyarak, eserleriyle birlikte göndereceklerdir.
 
6- Ödüller; Kaygusuz Abdal, Güzel Alanya, Alanya Kale, Alara, Alanya Kızılkule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul özendirme ödülleri olarak belirlenmiştir. 
 
Kısa Öykü Yarışması Şartları:
 
1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde (internet siteleri dahil) yayımlanmamış en fazla bir öykü ile katılabilecektir. 
 
2- Öykü, 12 punto Times New Roman karakterli bilgisayar veya daktilo ile en fazla 4 sayfa olarak yazılacak; beş nüsha çoğaltılıp, posta ile PK: 66 Alanya/ Antalya adresine ve, bir nüsha e-posta yoluyla alanyaguncel@gmail.com gönderilecektir. Gecikme ve kayıplardan dergimiz sorumlu tutulamaz.
 
3-Yazarlar gerçek isimleri ile yarışmaya katılacaklardır. 
 
4-Katılım süreci 1 Temmuz 2014 tarihinde başlayıp, 24 Ocak 2015 tarihinde sona erecektir.
 
5- Katılımcılar, 1’er özgeçmiş, vesikalık fotoğraf ile yazışma adresi, telefon, e-posta ve varsa faks gibi iletişim bilgilerini ayrı bir zarfa koyarak, eserleriyle birlikte göndereceklerdir.
 
7-Ödüller; Akdeniz Öykü Ödülü, Güzel Alanya, Alanya Kalesi, Alara, Alanya Kızıl Kule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme ödülleri olarak belirlenmiştir. 
 
Not: Öğrenci müracaatları olursa önceki yıllar yaptığımız gibi ayrıca değerlendirecektir. 
- Her iki yarışma için öğrenci müracaatları olursa, yaş gruplarına göre değerlendirilecektir. 
- Gecikme ve kayıplardan dergimiz sorumlu tutulamaz.
- Sonuçlar:15 Mart 2015 tarihinde açıklanacak, ödüller töreni daha sonra belirlenecektir. 
- Yarışma ödülleri: Kitap seti, kazandı belgesi ve plaket verilecektir. 
- Yarışmalar için, alanyaguncel@gmail.com ve 0532 409 4521 numaralı telefondan bilgi edinilebilir.